Mobilní vzdělávací hry pro děti

Technologie nejsou zlé, nejsou dobré, jsou takové jaké je uděláme. V tomto článku přináším tipy na šikovné hry, pro smarphony a tablety, které děti baví a které jim trénují mozkové závity, nebo je přímo učí. Budu ráda, když v komentářich přispějete svými tipy.

Cover art
7+ let
Duolingo – výuka jazyků – zelená sovička se s vámi učí libovolný jazyk. Dcerku to chytlo tak, že sotva vynechá tři dny v měsíci. Perfektně koncipovaná aplikace. Své studijní úsilí můžete porovnávat s přáteli, či s lidmi z celého světa. Nehodnotí se ani tak o počet chyb, ale o čas a úsilí, které člověk učení věnuje. Díky tomu mohou spolu soutěžit lidé s různou úrovní znalosti a i když se každý učí jiný jazyk. Některé děti se s touto apkou pustili z hecu do Čínštiny či Japonštiny. Úžasná věc. Jediné co mi trochu vadí, že v úvodních lekcích jsou některé věty typu „I am a man.“ občas řečeny ženským hlasem a naopak. To je dost matoucí a nelogické. Ale jde jen o pár vět. Patrně jsou hlasy generovany náhodně a nikoho to netrklo. Nepříjemné jsou reklamy v neplacené verzi.
Cover art
6+ let
Lightbot : Code Hour programování – příjemná hra na rozvoj logického a analytického myšlní. Jednoduchými příkazy se snažíme naprogramovat robotka tak, aby prošel různými drahami a rozsvítil všechna modrá pole. Tuto hru si pamatuji ze svého dětství a mohu doporučit. Děti objevují základy algoritmizace, trénují si prostorovou představivost, aj.
Cover art
5+ let
Matemág – krásná matematická hra českých vývojářů inspirovaná filosofii prof. Hejného. Je provázená česky mluveným příběhem, děti se ocitnou v kouzelném světě matemagie a řeší různé logické rébusy, třeba jak spravedlivě rozdělit jídlo mezi masožravky, či jak dostat váhu pomoci různých závaží do rovnováhy.
Cover art
7+ let
Wordconect – čeština – tuto hru si vyžádaly samotné děcka a nám na mobilu funguje v češtině. Je to něco mezi scrablem a křížovkou. Musíte sestavit několik slov z dané množiny písmen. Děcka to moc baví, jsou schopny u toho vydržet i hodinu. Paradoxně tato hra nejvíce přitahuje děti, které jinak nerady cokoli čtou či píšou a čeština něpatří mezi jejich koníčky. Děcka si tím rozšiřují slovní zásobu a procvičují jakési kombinační myšlení. V souvislostí s touto hrou často používáme on-line slovník spisovné češtiny a to buď na nalezení významu neznámých českých slov a nebo když se sekneme vyhledáváváme slova z dané množiny pomocí tzv. regulárních výrazů ([a,b,c][a,b,c][a,b,c] – slovo na tři z písmen a,b,c).
Cover art
5+ let
Aquavias – logika – cílem této hry je pospojovat akvadukty tak, aby se dostala voda k cíli. Jednoduchá, intuitivní a krásně ilustrovaná. Výhodou je i minimum reklam.
.

Mobilní vzdělávací hry pro děti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek