O nás

Jsme dvě sestry Veronika a Lucie, obě mámy malých dětí, obě absolventky informatiky na VŠB-TUO (FEI). Rády vymýšlíme materiály, které naše ratolesti zabaví a mimoděk se něčemu přiučí. Trvalo nám to nějakou dobu než jsme se pustily do společného projektu, jako je zrovna Učílek. Každá jsme totiž jiná a vyniká v jiných oblastech – já Veronika v estetické části a Lucie v té technické. Právě proto možná tvoříme dobrý tým a vzájemnou inspirací a spolupráci vznikají naše výukové aplikace.

Veronika Kašovská
Jsem grafička a ilustrátorka a mojí specializací jsou milé výstižné ilustrace. Ráda vymýšlím zajímavá cvičení a snažím se produkty vyladit k dokonalosti. Jsem trochu perfekcionista ? Snažím se, aby se dětem materiály líbily, a aby je zároveň i rozvíjely. Jsem spoluautorkou mnoha logopedických produktů na portále Logopedie s úsměvem, který už několik let tvoříme společně s Martinou Kolmanovou. Žila jsem 5 let v USA, kde jsem nasbírala mnoho zajímavé inspirace a zkušeností. Po návratu jsem spolu s mou sestrou začala uvažovat o vlastním projektu, a tak vznikl nápad oprášit staré výukové prográmky, které už kdysi před mnoha lety tvořila naše mamka a vdechnout jim nový život.

Lucie Žoltá
Jsem autorka výukového portálu škola hrou, organizátorka vzdělávacích akcí Vědnice, lektorka kroužků programování, nově pak robotiky a příležitostný průvodce v lesní školce. Jsem pravým opakem své sestry – hlavně rychle, funkčně a efektivně 🙂 Jakožto lempl, dyslektik a dysgrafik s nízkou hladinou pozorností, jsem si na škole užila své. A nyní se snažím zefektivnit proces učení a ušetřit dětem čas a hlavně nezabít v nich zvědavost a touhu zkoušet nové věci.

Přesunout se na začátek