Videos

Štafetová Rubíková kostka

Podobný princip jako u štafetových piškvorků, jen jinačí logický problém. Tentokrát má každý tým svůj vlastní “hlavolam” složeny z devíti kamenů o třech barvách. Každý tah můžeme vyměnit dva sousedíci kameny (kameny sousedí hranou, nikoli bodem). Cílem je pak vytvořit 3 řádky/ sloupce stejných barev.

Piškvorková štafeta

Piškvorková štafeta neboli Tic tac toy je logická a pohybová hra pro dva týmy. Hráč, který doběhne k herní síti 3×3, umístí kámen (třičko, šátek, pytlík) barvy svého týmu. Přičemž jeden tým může táhnout i vícekrát po sobě, je-li výrazně rychlejší než tým druhý. Každý tým má k dispozici pouze 3 herní kameny. Jsou-li všechny […]

Pohádka o Eulerovi

Povídání o slavném matematikovi Leonardovi Eulerovi. O tom jak hledal nejlepší procházku přes mosty a jak místo toho našel jednotahové obrázky a založil jedno velké odvětví matematiky zvané teorie grafů.

Číselný čtverec

Logická hádanka pro děti. Z čísel 0 až 10 poskládej čtverec, tak aby byl součet na všech hranách stejný. Čísla ve čtverci se nesmí opakovat.

Utíkající izolepa

Kreativní zábava pro děti. Z izolepy a papíru si vyrobíme veselou hračku. Ťapky které nám budou běhat po pokoji. Aneb roztomilá mechanika v praxi – převod pohybu rotačního na pohyb ťapkací 🙂

Přesunout se na začátek