Skutečné minipříběhy

Pátý díl interaktivní knížky s názvem minipříběhy už obsahuje souvětí a dítě musí přečíst několik vět, aby porozumnělo textu a zvolilo správný obrázek. Z vlastní zkušenosti vím, jak těžké je prokousávat se nějakým textem, když se učíte číst. Proto jsem chtěla malým čtenářům ještě více zpestřit čtení a zařadila jsem do textů příběhy skuteřných lidí.

Všimla jsem totíž si, že děti milují skutečné příběhy. Když jím vyprávíte pohádku, tak si jí poslechnou, když mají náladu. Ale když vyprávíte něco ze svého života, tak je to jiný level. I ty nejotrávenější děti nastraží uši a doptávají se na podrobnosti. Má to logiku. Zkušenosti z první ruky třeba o tom jak jste se otrávili vodou z potoka, má pro život větší hodnotu, než zkušenost prince Bajaji s likvidací draka.

No a jaké skutečné příběhy v knize minipříběhů najdete? Inspirovala jsem se vesměs Gejzírem – pořadem České televize. A vyzobala z nich pár příběhů, které by se mohly dětem líbit. Zrovna dneska se mě dcerka ptala, jak může holčička vystřelit raketu, kterou si sama postavila a tak jsem jí pustila reportáž o Viktorce. „Cože? Už v šesti letech si postavila svou první raketu? A mě už je sedm.“ Komentovala zaujatá dcerka. Tak mě napadlo, že by i ostatní rodiče mohli takto zpestřit ratolestem čtení a tady předkládám seznam skutečných příběhů, které tato výuková aplikace na čtení obsahuje:

Skutečné minipříběhy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek