Piškvorky na 3

Miluji jednoduché hry, které vyčarujete z ničeho a zabavíte jimi děti i sebe. Notoricky známe piškvorky jsou přesně takové. Stačí najít 4 klacíky, 6 kamenů a o zábavu je postaráno. A ne ledajakou. Děti si mimoděk trénují logické, analytické i strategické myšlení. Hra je přitom dostatečně jednoduchá, aby ji zvládlo i 4leté dítě.

Donedávna jsem měla za to, že piškvorky 3×3 jsou pěkná nuda. Jenže jsem zjistila, že se to dá hrát i jinak (s přesouváním kamenů) a hned je to o něčem jiném. Tato verze se hraje pouze s šesti kameny. Na tři nakreslíte křížky a na tři kolečka. Z větviček, křídou na chodník, nebo tužkou na papír si vytvoříte herní pole 3×3 (9políček) a může se začít hrát:

  1. fáze: pokládání kamenů – hráči střídavě pokládají své kameny na políčka herní sítě a snaží se z nich vyrvořit řadu.
  2. fáze: přesouvání kamenů – nemá-li hráč už žádný kámen, který by položil do sítě, pokračuje tím, že přesune jeden ze svých kamenů na volné pole. Opět ve snaze dostat své kameny do řady

Vítězí ten, kterému se podaří ze svých kamenů vytvořit řadu (vodorovnou, svislou, nebo šikmou).

Narozdíl od hry, která končí zaplněním celého herního pole, v tomto případě nedochází k remízám. Haje se až do vítězství jedno z hráčů.

Piškvorky na 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek